Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Jak noże
Giną w chleb pogrążone – tak oni
Z wolna spływają. Piach ich pokrywa.

Nad współczesną historią zaś unosi się duch dawnych czasów, zwycięstw i bohaterów:
Jeszcze słychać śpiew i rżenie koni.

Wiersz jest ubogi w środki stylistyczne, wśród zastosowanych przez poetę odnajdujemy: porównania (róże sadzić jak głos na grobach, dzbany wrzące jak usta), epitety (arkebuzy dymiące).


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Pokolenie (Wiatr drzewa spienia...)
2  Krzysztof Kamil Baczyński - szczegółowa biografia
3  Krzysztof Kamil Baczyński - nota biograficznaKomentarze: Historia - analiza i interpretacja

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2019-01-16 21:03:37

to chyba dwudziesty wiersz ktory musze zanalizowac!!mam juz tego dosc !! ja wiem ze jego poezja jest bardzo wartosciowa,opowiada o ciezkich czasach,niesie ze soba glebokie przeslanie,ale-na litosc Boska-nie kazcie nam tego interpretowac ;/ i to w dodatku na ocene... watpie czy sama polonistka wie o co w tym wszystkim dokladnie chodzi


2019-01-14 16:29:58

analiza jest bardzo szczegołowa czyli bardzo dobra...jedyne czego moge sie uczepic to porozrzucane wątki...od ostatniej linijki przechodzimy do pierwszej...ale sama napewno lepiej bym nie napisala:)...dzieki wielkie;):)


2019-01-14 16:16:38

W utworze odnaleźć możemy nawiązanie do cyklu powstańczego Grottgera, a także do "Rozdziobią nas kruki, wrony..." Żeromskiego. Warto by to zawrzeć w interpretacji :)


2019-01-05 21:55:55

misię ten wiersz zawsze kojarzył z jednym obrazem, który widzę w wyobraźni kiedy go czytam, z polem, rozległą łąką, drzewem, i przezroczystymi postaciami rycerzy :D koni, broni, i wszystkim co zawarte w tym utworze.


2019-01-04 18:12:23

Dla mnie analizy wierszy Baczynskiego na klp.pl są ok, ale mam taką polonistkę, która czepia się szczegolow. Jak dla niej to nie wystarczy dlatego tez szukam dalej.;/;]
Streszczenia książek
Tagi: