Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Nina de Nobili – dziesięcioletnia córka dwojga naukowców – Very i Ferka, przebywających w moskiewskim instytucie i zajmujących się pozaziemskimi cywilizacjami. Wychowywana była w Madrycie przez dwie ciotki (siostry babci) – Andorę i Carmen. Jej mentorem i przyjacielem był dziadek Misza. Podobnie jak on na dłoni nosiła znamię i uczyła się sztuki alchemicznej. Jej dalekim przodkiem był Hamoi Aturi z Wyspy Wielkanocnej. Jej wiernymi towarzyszami byli piel Adonis i kot Platon.

Nina nie była przeciętną dziesięciolatką, magiczne predyspozycje czyniły ją niezwykłą. Potrafiła nawet zmieniać swój wygląd i stać się małym potworem, podczas wizyty w willi hrabiego Krakona. O jej wyjątkowości świadczyło specjalne znamię na prawej dłoni – różowa gwiazdka. Gdy ona lub ktoś z bliskich byli w niebezpieczeństwie stawała się ona czarna. Dziewczynka nie miała problemu z nauką, o czym świadczą zdane egzaminy w Wenecji. Przykładała się także do nauk magicznych, których w Madrycie udzielał jej profesor José. Dzzięki inteligencji szybko rozszyfrowała zagadki i tajemnicze zadania, o których w listach wspominał dziadek lub mówiła o nich magiczna księga. Udało jej się między innymi rozszyfrować alfabet z Szóstego Księżyca. W wykonywaniu magicznych mikstur była precyzyjna i nie myliła się.

Pociągał ją kosmos, lubiła patrzeć w gwiazdy wyobrażając sobie, że istnieje tam inne życie. Nina lubiła bałagan, tylko wtedy mogła uporządkować swoje myśli. Była odważna, silna, rzadko zdarzało się jej płakać. Po śmierci dziadka przejęła jego misję uratowania Szóstego Księżyca, czyli Xorax. Z wielką odwagą i uporem wykonywała trudne misje stawiając czoła przeklętemu i diabelskiemu Karkonowi. Kochała swoją rodzinę, tęskniła za rodzicami, nie wahała się ryzyka by uratować ciotkę Andorę. Ciepłe uczucia żywiła do niani Luby. Kochała także zwierzęta. Dla Niny liczyła się także przyjaźń. Szybko zakolegowała się z czwórką uczniów dziadka – Roxy, Florą Cesco i Dodą. Podczas przygód dzieci wspierały się, okazując sobie troskę. Nigdy nie opuściły i nie zawiodły Niny, co świadczy, że dziewczynka miała zdolności przywódcze. Umiała sobie zjednać innych. Miała dobry charakter i zawsze opowiadała się po stronie dobra. Zafascynował ją Szósty Księżyc i zrobiła wszystko by go uratować.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Streszczenie Dziewczynki z Szóstego Księżyca w pigułce
2  Moony Witcher - biografia
3  Magiczne miejsca i przedmioty w Dziewczynce z Szóstego KsiężycaKomentarze: Charakterystyka Niny – dziewczynki z Szóstego Księżyca

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 

Streszczenia książek
Tagi: