Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Teodor - przewodził grupie, która prowadziła ewidencję dzikich zwierząt w Warszawie, miała układy z milicją, brała udział w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Był sierotą, którego wychowywała stryjenka. Odgadł zagadkę listu od Kwassa i rozszyfrował wiadomość. Przewodził zejściu drużyny do katakumb i podziemnych korytarzy. Działał metodą dedukcji, był dobrym obserwatorem i analitykiem. Detektyw Kwass wróżył mu karierę.
Celestyn – wielki i ociężały, o grubych szkłach na oczach chłopak. Pomógł rozszyfrować list od detektywa Kwassa.
Kusibaba, Nudys, Pikolo, Mrówka, Stefek Nowak – członkowie drużyny Teodora.

Wieńczysław Nieszczególny - najbardziej przebiegły, najzręczniejszy, najniebezpieczniejszy opryszek świata podziemnego stolicy. Okradał swoich kolegów po fachu, czyli złodziei. Albert Flasz postanowił się na nim zemścić, jednak przez przypadek pojmał Kwassa. Nieszczególny śledził Marka z podmienionym tornistrem, a nocą włamał się do jego pokoju, by ukraść łup.

Albert Flasz – przywódca szajki bandytów. Niezbyt inteligentny nałogowy alkoholik. Był jednak świetnym organizatorem. Nie cofał się przed użyciem przemocy nawet wobec dzieci.
Bosmann – niebezpieczny przestępca wyróżniający się siłą fizyczną. Należał do grupy przestępczej prowadzonej przez Flasza. Planował brutalnie nakarmić detektywa Kwassa grochówką w kryptach pod kościołem św. Bazylego. Najokrutniejsza bestia, jaką zna świat kryminalny.
Chryzostom Cherlawy – mały i kuśtykający opryszek z katakumb. Uważał się za dziecko siedmiu talentów. Miał syna Wicie. W bandzie czuł się niedoceniany i poniewierany.
Ślepy Tadzio i Zezowaty – członkowie bandy Flasza.

strona:   - 1 -  - 2 - 


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
  Dowiedz się więcej
1  Niewiarygodne przygody Marka Piegusa - streszczenie szczegółowe