Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Aureliano José – syn Aureliana i Pilar Ternery. Jego wychowaniu poświęciła się ciotka – Amaranta. Był bardzo zdolnym dzieckiem, szybko uczył się pisać i czytać. Powitał swego ojca po woskowemu, gdy ten na czele wojsk rewolucyjnych wkroczył do Macondo.

Wychowywany przez Amarantę zbliżył się do niej bardzo – kąpał się z nią i sypiał razem w hamaku. Gdy kobieta zauważyła swą dojrzałą namiętność przerwała ich romans. przyłączył się do swego ojca pułkownika Aureliana. Po pewnym czasie wrócił do Macondo - muskularny i owłosiony jak Indianin.

Pragnął ożenić się ze swoją ciotką – Amarantą – jednak ta zdecydowanie odrzuciła jego uczucie. Aureliano José niepomny na słowa Urszuli coraz rzadziej bywał w domu prowadząc hulaszczy tryb życia. Swój hamak miał u matki Pilar Ternery, która chętnie użyczała swój dom jako miejsce schadzek młodych. Kobieta przeczuwała, że jej syn naznaczony jest piętnem śmierci. Mimo to mężczyzna udał się na sztukę teatralną. Gdy sprzeciwiając się rewizji zaczął uciekać kapitan garnizonu Aquiles Ricardo zabił go strzałem w plecy.


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Sto lat samotności – streszczenie szczegółowe
2  Nawiązania do Biblii w „Stu latach samotności”
3  „Sto lat samotności” – plan wydarzeńKomentarze: Aureliano José - charakterystyka

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 

Streszczenia książek
Tagi: