Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Z kolei odziany w konwencjonalny, odprasowany garnitur, staje się parodią rycerza w tekstylnej „zbroi”. Jego sprzeciw wobec nieustannego porozpinania Stomila, trampek Eugenii nie ma jednak racjonalnego wyjaśnienia. Na wszelkie uwagi potrafi tylko bezradnie odpowiedzieć, że to czy tamto „nie wypada”.

Pod powłoką idealisty kryje się jednak niewiara w możliwość przywrócenia norm moralnych i ładu społecznego. Dlatego właśnie przygotowując ślub, Artur zaprowadza wśród domowników iście wojskowy dryl. Tylko sztywny, narzucony i utrzymywany siłą porządek dałby mu gwarancje osiągnięcia celu, gdyby oczywiście nie czyn Edka.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Tango - streszczenie
2  Sławomi Mrożek - biografia
3  Charakterystyka EdkaKomentarze: Tango wobec szekspirowskiego Hamleta

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-12-11 14:30:56

Myślę, że ważnym elementem wspólnym są także słowa (notabene nawiązując już do elementu książki) Stomila z końca sztuki, który po gorącym przemówieniu Artura stwierdza: "To tylko szczeniackie zabawy. Słowa, słowa, słowa." Sądzę, że to równie warty podkreślenia element, choć jak już wspomniałem, wiąże się to z omówionym problemem książki. Pozdrawiam P.S. Swoją drogą bardzo dobra sztuka, choć w pewnym momencie byłem rozczarowany i nieco zirytowany, lecz puenta wszystko zrekompensowała.
Streszczenia książek
Tagi: