Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Julek Miller jest najmłodszym z grupy przyjaciół. Po raz pierwszy spędza wakacje w Olszynach u dziadków. Jest bratem ciotecznym Mariana Pietrzyka.

Julek jest niskim, chudym chłopcem o spiczastych uszach i bystrych, ciemnych oczach. Jest energiczny, żywiołowy i impulsywny. Bardzo odczuwa ograniczenia swojej swobody i marzy o pasjonujących przygodach. Pojawienie się Zenka na wyspie postrzega jako przygodę i za wszelką cenę pragnie zatrzymać go w Olszynach.

Zachowanie malca jest dziecinne, nieco naiwne i prostoduszne, lecz jest zawsze chętny do pomocy i niezwykle lojalny. Działa impulsywnie, pod wpływem emocji i często nierozważnie. Zenek imponuje mu swoją samodzielnością. Julek chce zostać jego przyjacielem i zawsze usprawiedliwia jego poczynania.


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  „Los utracony” - streszczenie
2  Bohaterowie „Losu utraconego”
3  ArtzinyKomentarze: Charakterystyka Julka Millera

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-11-20 14:08:57

To chyba najlepsza lektura jaką czytałam ;) Jednak Julek nie mógłby zostać moim przyjacielem , jest zbyt zwariowany.Chciałabym aby osoba taka jak Ula nią została :>


2018-11-14 17:07:09

dla tych którzy nie wiedzą : na końcu charakterystyki piszecie własną ocenę postaci, co ci się w nim podoba, co nie, itp. .


2018-11-10 20:02:30

dla tych którzy nie wiedzą : na końcu charakterystyki piszecie własną ocenę postaci, co ci się w nim podoba, co nie, itp. .
Streszczenia książek
Tagi: