Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Ten wstrząs uzdrowił geografa. Wszyscy byli szczęśliwi. Bzowski chciał nadrobić wszystkie stracone lata. Był pełen werwy, zapału. Jego wygląd poprawił się, a ruchy stały się szybkie i sprężyste. Osobiście napisał listy do Williamsa i Gastona z podziękowaniem za uratowanie życia. Dopiero teraz Basia opowiedziała mu o tragicznej śmierci matki, razem udali się na jej grób.
Choć wspomnienia z przeszłości wiele razy przerywały mu sen i mąciły umysł, powoli składał nową rzeczywistość w całość. Przypomniał sobie katastrofę w górach, swoją wędrówkę i wioskę Indian. Wszystko to postanowił opisać w książce.

Basia zamieszkała z ojcem w nowym miejscu. W końcu byli sami. Aby nadal mieć jakiś cel w życiu, babcia Tańska postanowiła zająć się teraz małym Tadziem. To on miał zająć jej teraz każdą wolną chwilę i zminimalizować żal spowodowany ślubem Szota i wyprowadzką Bzowskich. Stało się jednak inaczej – dzięki ojcu Basi staruszka poznała profesora Somera i oboje przypadli sobie do gustu.

Ojciec cały czas rozpieszczał Basię, a ona cieszyła się postępami w jego powrocie do zdrowia. Znowu stała się radosną nastolatką. Podjęła ważne decyzje – połowę spadku oddała sierotom, wróciła też do szkoły.

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 -  - 5 -  - 6 -  - 7 -  - 8 -  - 9 -  - 10 -  - 11 -  - 12 - 


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
  Dowiedz się więcej
1  „Awantura o Basię” - streszczenie w pigułce
2  Basia Bzowska - charakterystyka
3  „Awantura o Basię” - charakterystyka bohaterów