Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Dzięki spotkaniu Basi Stanisław zakłada pełną rodzinę, poślubią Stasię, adoptuje dziewczynkę, a w końcu płodzi syna Tadzia. Przez cały czas wspiera córkę w pogłębianiu wiedzy, jest z niej dumny, gdy ratuje koleżankę przed spaleniem, pomaga, gdy odnajduje się jej biologiczny ojciec.
Olszowski jest głową rodziny i realizuje się w tej roli. Razem z żoną o dziećmi tworzy wzorowy model, dalej pisząc doskonałe sztuki i felietony.

Barbara Tańska

Bohaterka jest babcią Stasi Olszańskiej. W chwili pojawienia się w opowieści Makuszyńskiego kobieta ma około siedemdziesięciu lat, a jej głównym celem w życiu jest wydanie wnuczki za odpowiedniego kandydata.
Miała trzech mężów, kilkoro dzieci, była zamożna i niezależna. Lubiła się kimś opiekować, dlatego natychmiast obdarzyła małą Basię szczerym uczuciem, otwierając swoje drzwi także dla biednych aktorów – Walickiego i Szota, a później na Adama Bzowskiego.
Uwielbiała gościć u siebie bliskie osoby, zawsze cieszyła się z opowieści Basi o swoich szkolnych przygodach, nie kryła radości także z wizyt znajomych aktorów czy później profesora Somera.

strona:   - 1 -  - 2 - 


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
  Dowiedz się więcej
1  „Awantura o Basię” - streszczenie w pigułce
2  Basia Bzowska - charakterystyka