Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Do świata literatury, także dziecięcej w ostatnich latach wkroczyły czary i magia. Wystarczy wspomnieć choćby postać Harego Pottera czy „Opowieści z Narnii”. Jedną z powieści, która realizuje ten nurt jest „Dziewczynka z Szóstego Księżyca” włoskiej powieściopisarki - Moony Witcher.

Wspomniany utwór zapowiada całą serię opowieści o przygodach dziesięcioletniej Niny oraz jej przyjaciół. Dziewczynka, wnuczka wybitnego alchemika – dziadka Michaiła – musi przejąć po jego nagłej śmierci jego obowiązki i zawalczyć o uratowanie Szóstego Księżyca, czyli Xorax. Musi stawić czoło złemu hrabiemu Karkowi Ca’ d’Oro oraz jego sługom, wśród których znajdują się androidy. Jedynie dzięki sprytowi, odwadze i inteligencji oraz pomocy młodych przyjaciół Ninie udaje się powstrzymać złego czarownika.


Utwór miesza rzeczywistość ze światem pozaziemskim, alchemią, magią i dziecięcą wyobraźnią. Autorka tworzy zupełnie nową rzeczywistość Szóstego Księżyca, nadaje jej prawa i zasiedla ją. Powieść stanowi niepowtarzalną podróż w świat licznych przygód i dziecięcej fantazji.

Mapa serwisu: