Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Nina zablokowała złą duszę maga za pomocą kwarcu. Przyjaciele zaczęli poszukiwania Jambiru. Nigdzie go nie było. Małej czarownicy udało się jednak zyskać różdżkę Atanora. Jej berło połknęło ją. Rozległ się alarm – zło straciło swoją moc. Wyspa Wielkanocna była ostatecznie uratowana. Pąpuś wszedł do laboratorium, po chwili zjawiły się też androidy. Rozpoczęła się walka. Po chwili Karkon zaczął się ruszać. Przyjaciele zaczęli uciekać, jednak Aldo zamknął zejście do podziemi. Zaczęli szukać innego wyjścia na mapie. Zv ogrodu dotarli do przejścia do kanału, gdzie dopadł ich Karkon. Za sprawą magii Taldomu udało się im opuścić to przeklęte miejsce. Karkon został sam. W ręku trzymał Jambir. Dzieci ocknęły się na placu Świętego Marka. Pąpuś nie dawał znaku życia, jednak dzięki pomocy Eterei odzyskał siły i przeniósł się na Xorax. Dzieci pocieszały się wzajemnie.

Rozdział trzynasty – Pięć liści fafusty i uwolnienie Andory
Po śniadaniu grupa przyjaciół udała się do Acqueo Profundis. Max poinformował ich, że wydobył mikrochip Andory. Okazało się, że prawdziwa ciocia Andora jest gdzieś uwięziona. Nina domyśliła się, że miejscem tym było Toledo. Nazajutrz Nina miała egzaminy do szkoły. Cesco zaproponował, by poszukała zaklęcia, które umożliwia przenoszenie się w przestrzeni. Znalazła formułę pozwalającą widzieć przyszłość, jednak zażycie niebieskiej żywicy mogło powodować utratę zębów. Zdała sobie sprawę, że zjedzenie niebieskich liści fafusty umożliwiało latanie przez dwadzieścia cztery godziny. Przepis na niebieską żywicę wyskoczył na ekranie komputera. Po skończeniu działania substancji należało posmarować żeby kremem z jaszczurki. Niektóre z dzieci myślały o tym z obrzydzeniem. Max obserwował, jak kolejno dzieci wpadały w trans i wchodziły do przyszłości. Przyjaciele odnaleźli ciocię Andorę w starym zamczysku. Zdawała się pozbawiona mózgu, co swym eksperymentem spowodował Karkon. Gdy mali adepci magii usiłowali wynieść ciotkę znaleźli się jakby w metalowej siatce i nagle powrócili do Wenecji. Nina nakazała Maxowi włączyć androida Andory, gdyż zawierał pamięć prawdziwej ciotki. Robot się wzbraniał, jednak zdecydował się zaryzykować. Po użyciu maści z jaszczurki zęby dzieci stały się zielone.

Nina postanowiła, że Max włączy androida Andory, gdy przeniosą się do Toledo i będą starali się uratować prawdziwą ciotkę. Alchemiczka zajrzała na Xorax i zerwała pięć liści fafusty. Wszyscy żuli je w ogrodzie i zaczęli się unosić. Luba widząc to, zemdlała. Po opanowaniu sztuki latania wszyscy przyjęli pozycję horyzontalną. Podziwiali Wenecję z góry. Po czterech godzinach byli w Toledo i na skraju miasta odnaleźli zameczek. Nina gotowała się do pojedynku. Ciocia Andora była połączona z androidem stworzonym przez Karkona i nie mogła się ruszyć. Pułapkę na ekipę ratunkową zastawiły dwa małe androidy służące złu. Zajmowały się pilnowaniem Andory. Piątka dzieci wpadła w siatkę, która się zaciskała. Za pomocą Taldomu Nina unieruchomiła jednego z androidów. Siatka rozpuszczała się. Za jej pomocą drugi android został unieruchomiony. W tym czasie Max włączał świadomość ciotki-androida. Prawdziwa Andora ocknęła się. Zaczęła wypytywać Ninę, jak ją znalazła. Wkrótce wszyscy opuścili zamek, postanawiając nie wspominać Carmen o szczegółach podstępu Karkona. Dzieci uniosły Andorę wspólnie w ramiona i przeniosły do domu w Madrycie. Ciotki Carmen i Andora czule się przywitały, a dzieci powróciły do Wenecji.

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 -  - 5 -  - 6 -  - 7 -  - 8 -  - 9 -  - 10 -  - 11 - 


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
  Dowiedz się więcej
1  Dziewczynka z Szóstego Księżyca - plan wydarzeń
2  Dziewczynka z Szóstego Księżyca - krótkie streszczenie, opracowanie
3  Bohaterowie Dziewczynki z Szóstego Księżyca