Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Dagmar Ferrier – kobieta wysoka; o inteligentnej twarzy, z charakterem. Była postacią bardzo popularną. Jako żona premiera, znajdowała się w centrum uwagi publicznej. Popularnością cieszyła się jako córka swego ojca. Pani Ferrier była uosobieniem powszechnego ideału angielskiej kobiecości. Była oddaną żoną, dobrą matką i podzielała zamiłowanie męża do życia na wsi. Swoje zainteresowania zwróciła w stronę tych dziedzin życia publicznego, które powszechnie uważa się za odpowiednie pole działania dla kobiet. Ubierała się dobrze, lecz nigdy ostentacyjnie modnie. Większość czasu i sił poświęcała działalności dobroczynnej na wielką skalę. Opracowała specjalne plany pomocy dla żon bezrobotnych. Szanowana przez cały naród, była chlubą i ozdobą partii. Zgodziła się na wywołanie skandalu z jej osobą w roli głównej, by ratować karierę polityczną swego męża.

John Hammett – premier Wielkiej Brytanii, szczególnie bliski społeczeństwu i prasie Anglii. Reprezentował sobą wszystko to, co drogie jest każdemu Anglikowi. Mówiono o nim: „Hammett jest uczciwy, to się po prostu czuje”. O jego prostym życiu domowym i zamiłowaniu do ogrodnictwa krążyły anegdoty. Sfatygowany deszczowiec, z którym Hammett nigdy się nie rozstawał, stał się odpowiednikiem fajki Baldwina i parasola Chamberlaina. Był to symbol - symbol angielskiego klimatu, angielskiej przezorności i przywiązania Anglików do tego, co stare. Co więcej, na typowy brytyjski sposób John Hammett był także mówcą. Jego przemówienia, wygłaszane ze spokojem i przekonaniem, zawierały proste, sentymentalne banały, jakże głęboko zakorzenione w sercach Anglików. Cudzoziemcy niekiedy krytykują je za hipokryzję i nieznośną szlachetność, ale John Hammett nie miał nic przeciwko temu, by uchodzić za człowieka szlachetnego. Poza tym był mężczyzną doskonałej prezencji - wysoki, wyprostowany, o jasnych włosach i jasnoniebieskich oczach. Jego matka pochodziła z Danii, on sam zaś przez wiele lat piastował urząd Pierwszego Lorda Admiralicji, dzięki czemu zyskał przydomek Wiking. W rzeczywistości był nieuczciwym łajdakiem, oszustem na gigantyczną skalę, który wykorzystując swoją pozycję, dorobił się olbrzymiej fortuny.

Harold Waring – młody człowiek, mający przed sobą pomyślną karierę polityczną. Był podsekretarzem w wieku lat trzydziestu. Był dość przystojny, miał doskonałe zdrowie i nie krępowały go żadne więzy uczuciowe. Był łatwowierny i nie znał języków obcych, dlatego dał się oszukać paniom Rice i Clayton.

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 -  - 5 - 


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
  Dowiedz się więcej
1  Jabłka Hesperyd - streszczenie, plan wydarzeń
2  Herkules Poirot - charakterystyka
3  Dwanaście prac Herkulesa - nawiązanie do mitologii