Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Gugi – magiczny ptak o tysiącach kolorów, ma cztery skrzydła, ale tylko jedną nogę, złoty dziób i różowe oczy. Wydaje z siebie kojący śpiew, a z jego skrzydeł unosi się magiczny złoty pył, który chroni przed złośliwością.
Tintinek – zwierzę w kształcie dzwonka, ma około metra wzrostu, fioletowe i błękitne pióra, a oczy i mordkę czarne. Jest zawsze wesoły, a kiedy chodzi wydaje dźwięk Tin…Tin…Tin… Ma zdolność obdarowywania pogodą ducha i radością.

Pąpuś Mydlink – zwierze przypominające kłębek waty. Jest biały, ale uszy i pyszczek ma żółte. Porusza się na dwóch łapach sprężynach, dzięki którym wykonuje dalekie skoki. Kiedy jest szczęśliwy wypuszcza z siebie gigantyczne bańki mydlane. Jego obecność dodaje odwagi.
Błogopłoszka - mały pomarańczowy motylek o ludzkiej twarzy. Ma malutkie rączki i stópki, a kiedy lata śpiewa, rozweselając wszystkie istoty Szóstego Księżyca. Jest inteligentna, ale trochę strachliwa. Staje się magiczna po zjedzeniu rubinowego pyłu.

Molek - turkusowa ryba, mała i niezdarna. Wydaje ogłuszający świst alarmując w przypadku zagrożenia. Może żyć zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Składa małe jajeczka, zawierające magiczne kamienie szlachetne.
Fafusta - gigantyczna roślina o wielkich niebieskich liściach. Ma magiczne właściwości – wprowadza spokój do otoczenia. Po zjedzeniu jej liści można latać 24 godziny.

Ohydia - czarny kwiat o wyjątkowo brzydkim zapachu, jednak bardzo pożywny. Ulubione jedzenie tint inka. Po namoczeniu kwiatu w szmaragdowej wodzie można uzyskać bardzo trującą substancję – śmiertelny eliksir.
Krasnobyłek - mały czerwony kwiatek z Szóstego Księżyca. Jego magiczne właściwości polegają na tym, że każdy kto go zje, może poróżować do przyszłości. Jest bardzo pachnący.


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Streszczenie Dziewczynki z Szóstego Księżyca w pigułce
2  Recenzja Dziewczynki z Szóstego Księżyca
3  Plan wydarzeń Dziewczynki z Szóstego KsiężycaKomentarze: Fauna i flora Szóstego Księżyca

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 

Streszczenia książek
Tagi: