Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
1. Ten fragment ma wydźwięk polityczny, wybitnie polski. Odprawa była wystawiana w czasie, gdy Stefan Batory szykował się do wojny z carską Rosją. Zakończenie dramatu ma być więc zachętą dla polskiej szlachty do pójścia na wojnę.
2. Wojna wojnie nierówna. Antenor odwodził Priama od wojny niepotrzebnej, wynikającej z głupoty i chciwości Aleksandra, gdy jednak konflikt jest już nieunikniony, należy jak najlepiej się do niego przygotować. A najlepszą metodą obrony jest zaskoczenie przeciwnika atakiem.


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Jan Kochanowski - biografia
2  Spór Antenora i Aleksandra (Parysa)
3  Gatunek, kompozycja, forma wierszowaKomentarze: Odprawa posłów greckich - streszczenie

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2019-01-21 14:11:50

Bardzo dobre streszczenie. Dlaczego Kochanowski nie mógł napisać tego takim językiem, tylko jakieś hieroglify?! Jestem zadowolony.


2019-01-20 23:22:10

DzięX, jakby Kochanowski pisal tak zrozumiale jak te streszczenie to może chętniej by go czytali ;D Na jego wersji idzie sobie język połamać, chociaz szkoda bo staropolski jest naprawdę piękny.


2019-01-18 21:47:42

To streszczenie jest po prostu fajne nie mówie że jakieś tam cudowne bo nie jest zabardzo rozbudowane ale jest dobre trzeba przyznać.z ks8ążki niczego nie zrozumiałam a tu prosze ładnie po polsku czrno na białym czyste fakty potrzebne do zroumienia tekstu.mam nadzieje że na polskim zabłysnę bo nie sądze żeby ktoś to zrozumiał:)szacuneczek:)))


2019-01-16 14:28:11

kurcze nie wiem co bym zrobiła gdyby nie wasze streszczenie, byłam pewna że mam notatki z gimnazjum a tu psikusik wyrzuciłam zeszyty, ale teraz juz spobie ładnie przypomniała i powinno być dobrze:)


2019-01-13 15:34:17

Streszczenie jest BARDZO dobre!!!Nie czytajcie tej durnej książki, bo i tak nic nie zakapujecie!!!
Streszczenia książek
Tagi: