Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Stanisław Łokietek – nowy czarnoskóry uczeń w klasie Miziołka, Syn lekarki Malou i Władysława Łokietka. Dzięki znajomości kung-fu pokonał Pasibrzucha i zyskał szacunek kolegów.
Zarazek, Krośkiewicz, Mikuś – koledzy Miziołka.
Beata, Patrycja, Buba, Pućka – koleżanki Miziołka z klasy.

Kornelia – koleżanka Mamiszona. Potrafi wróżyć, rozmawia z duchami. jej wizyt nie znosi Papiszon. Należy do Towarzystwa Psychotronicznego. Ofiarowuje mamie Miziołka nietypowe prezenty, np. amulet wyglądający jak kozi bobek.
Dziadek Jurek – rozpieszczał Miziołka i w tajemnicy przed mamą dawał mu drobne sumy pieniędzy. Wraz z babcią opiekował się Miziołami podczas remontu. Uważał, że dziadkowie służą do naciągania.
Babcia z Kiełpiń – kochała swego wnuczka, który przyjeżdżał do niej na wieś, na wakacje. Miała strych pełen ciekawych staroci. Uważała, że Miziołek marnie wygląda i wciąż go dokarmiała.

Fabisiakowie – sąsiedzi rodziców Miziołków z działki rekreacyjnej – mają psa Bobika (skrzyżowanie basseta i jamniczki), który jest wredny, rozpieszczony i je Whiskas. Państwo Fabisiakowie na wakacje wyjechali do Grecji, jednak nie byli zadowoleni.
Ciocia Wisia – koleżanka mamy Miziołka ze szkoły, po jej wizycie rodzice zawsze się kłócili, a Mamiszon nazywał ją „krową” i „podstępnym Szkieletorem”, chociaż wcześniej podsuwał jej ciasteczka. Ciocia Wisia nie miała męża i bardzo komplementowała Papiszona.

Wujostwo z Włocławka - mają dwójkę dzieci - Weronikę i sześcioletniego Damianka, który „nigdy nie śpi”. Do Warszawy przyjechali po komputer. Damianek swym zachowaniem zdenerwował Papiszona i rodzina opuściła dom Miziołka.
Ciocia Lusia – mieszkała w małym mieszkanku w Płocku, które zawsze pucowała. Porządki wprowadzała także podczas wizyty w domu Miziołka. Strofowała dzieci, jednak robiła pyszne naleśniki z czekoladą.
Ciocia Ania – gdy się zjawiała pomagała w zajmowaniu się Małymi Potworami.
Pani Barszcz – nauczycielka matematyki i wychowawczyni Miziołka. Dzięki uporowi wyszła za „wuefmena” – Pięknego Lola. Szybko traciła do dzieci cierpliwość i wysyłała ich do dyrektora. Wpisywała też uwagi i wzywała rodziców.

strona:   - 1 -  - 2 - 


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
  Dowiedz się więcej
1  Dynastia Miziołków - streszczenie w pigułce
2  Opis trzech dni z życia Miziołka (w formie dziennika)
3  Czas i miejsce akcji „Dynastii Miziołków”