Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl

Dynastia Miziołków – plan wydarzeń

1. Przedstawienie rodziny Miziołka.
2. Nietrafione pomysły Miziołka na Prima Aprilis.
3. Przypadłości szczura Fify – Gutka.
4. Nowy lokator w rodzinie Miziołka – szczur Ogryzek.
5. Wspomnienie o niepraktycznych zakupach Mamiszona.
6. Groźba redukcji Papiszona.
7. Przygotowania wraz z Klaksonem do udziału w „Kole Fortuny”.
8. Mamiszon na kursie medytacji transcendentalnej
9. Wizyta wróżki Kornelii.
10. Wizyta u cioci Ani... więcej

Problematyka „Dynastii Miziołków”

„Dynastia Miziołków” to powieść pisana z perspektywy jedenastoletniego chłopca. Główne problemy dotyczą więc świata jakie widzi nastolatek. Przede wszystkim dotyczą one życia rodzinnego oraz szkolnego. Książka opisuje w pełni rzeczywistość w jakiej porusza się dorastające dziecko i wskazuje na trudności, jakie napotyka na swej drodze.

Głównym problemem utworu są relacje Miziołka z rodzicami i rodzeństwem. Chłopak stara... więcejGłówne wątki „Dynastii Miziołków”

Powieść Joanny Olech ukazuje jeden rok z życia nastoletniego chłopca, którego rodzina przezwała Miziołkiem. Głównym wątkiem jest więc codzienne życie i perypetie głównego bohatera, a zarazem narratora opowieści. Opowieść zaczyna się z 1 kwietnia w Prima Aprilis, zaś kończy 30 marca następnego roku. Miziołek w prowadzonym chronologicznie dzienniku zapisuje codzienne wydarzenia – zarówno błahe, jak określony nastrój Mamiszona,... więcej

Czas i miejsce akcji „Dynastii Miziołków”

Możemy dokładnie wyznaczyć czas akcji powieści „Dynastia Miziołków” Utwór prowadzony jest w formie dziennika oraz listów. Pierwszy wpis nosi datę 1 kwietnia i jest to Prima Aprilis. Ostatni zapis pochodzi z 30 marca następnego roku. Autorka nie określa roku, w którym mają miejsce wydarzenia, co nadaje powieści charakter uniwersalny. Możemy domyślać się, że rzecz dzieje się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, jednak w wyniku... więcejOpis trzech dni z życia Miziołka (w formie dziennika)

Poniedziałek, 13 IV, Marcina, Idy
Facetka oddała prace klasowe z matematyki – znów w domu będzie pogadanka. Piroman na przerwie zaciął się w toalecie. By się uwolnić podpalił kosz na śmieci. Przyjechała straż pożarna i cała szkoła została ewakuowana. Po szkole chciałem odprowadzić Beatę do domu, ale pierwszy był Fifa. Taki z niego kolega!

Wtorek, 14 IV, Justyny, Berenika
Dziś ma nas odwiedzić szefowa Papiszona... więcej