Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Warszawa, 10.11.2019

Cześć, Aniu!

Piszę do Ciebie, bo przypomniałam sobie naszą ostatnią rozmowę. Mówiłaś mi, że bardzo podoba Ci się Szymek z VIII b , że jest najfajniejszym chłopakiem w Twojej szkole. A ja tak sobie myślę, że faktycznie nieźle wygląda, ale to nie znaczy, że na pewno jest super pod każdym względem.

Czytałam ostatnio Kłamczuchę. Chociaż to stara książka, bardzo mi się podobała. Aniela, główna bohaterka, przypomina mi Ciebie. Ty oczywiście nie kłamiesz, ale jesteś porywcza i trochę szalona. No i nie lubisz swoich okularów!

Pomyślałam, że powinnaś przeczytać tę powieść i to nie tylko dlatego, że skojarzyłaś mi się z Anielą. Jest jeszcze jeden powód – historia miłosna, naprawdę wciągająca. Aniela poznaje chłopaka, Pawła. Szaleje na jego punkcie, przeprowadza się znad morza do Poznania, żeby tylko być blisko niego. W końcu zostaje nawet gosposią w jego domu! A ten Pawełek spotyka się z inną i w ogóle nie jest taki fajny, jak się wcześniej wydawało.

Piszę Ci o tym, bo z Szymkiem może być podobnie. Zamiast tak ciągle się nim zachwycać, spróbuj go poznać. Zagadaj do niego na kółku z angielskiego. Co o tym myślisz?

Pozdrawiam, Julka

PS Sprawdź, ile pączków zjadł Paweł, żeby przypodobać się Anieli. Cha cha, szaleństwo!


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
  Dowiedz się więcej
1  Kłamczucha - streszczenie w pigułce
2  Aniela Kowalik – charakterystyka
3  Kłamczucha - plan wydarzeń