Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
U Pawła trwają próby do zbliżającego się przedstawienia. Dochodzi do kłótni Anieli i Danki, która wyśmiewa chude nogi rywalki. Zdenerwowany Dmuchawiec przerywa próbę.

Aniela, Paweł i Robrojek spotykają się w kawiarni. Dziewczyna podjudza Pawła do zjedzenia dwudziestu pączków. Chłopak przyjmuje wyzwanie.

Przy dziewiętnastym pączku robi mu się niedobrze. Niezadowolona Aniela wychodzi. Robert odwozi Pawła na pogotowie.

Robert i Paweł zaprzyjaźniają się. Obydwaj są obrażeni na Anielę. Aniela jest wściekła na obydwu chłopców.

Sukces Anieli


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Aniela rezygnuje z pracy u matki Pawła. Do Poznania przyjeżdża ojciec dziewczyny. Aniela czeka na niego na dworcu.

Chwilę wcześniej spotyka Janusza Pyziaka. To drugi kolega z klasy, z którym Aniela nawiązuje kontakt.

Aniela zaprasza na spektakl dwie koleżanki z klasy. Oprócz nich zjawia się sporo osób z Liceum Poligraficznego, w tym Janusz Pyziak.

Ojciec Anieli, Mamert, Tosia, dzieci i ciotka Lila także oglądają Hamleta z Anielą w roli tytułowej. Występ okazuje się wielkim sukcesem. Aniela jest bardzo szczęśliwa.

Paweł przeprasza ją za swoje zachowanie, Robert przesyła życzenia świąteczne, a Janusz Pyziak zaprasza dziewczynę na sylwestra. Wszyscy chłopcy gratulują jej wspaniałego występu.

Dzieci dostają prezenty od przebranego za Gwiazdora Mamerta. Aniela pisze list do Kasi. Dziękuje jej za troskę i bezinteresowne oddanie, przeprasza za swój egoizm.

Czuje sympatię do wszystkich ludzi, chce stać się im w przyszłości pomocną.

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 - 


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
  Dowiedz się więcej
1  Kłamczucha - streszczenie w pigułce