Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl
Akcja powieści Astrid Lindgren: „Bracia Lwie Serce” rozgrywa się w dwóch światach: rzeczywistym – na Ziemi, oraz w baśniowym – w fantastycznej krainie, Nangijali.

Akcja dwóch pierwszych rozdziałów utworu rozgrywa się w Szwecji, w nieznanej z nazwy miejscowości, w domu rodziny Lew, mieszczącym się niedaleko ulicy Wiciokrzewu, w czasach współczesnych autorce. Obejmuje okres około trzech miesięcy – od chwili, w której Karol dowiaduje się, że wkrótce umrze do dnia, w którym przedostał się do Nangijali.

Akcja pozostałych czternastu rozdziałów przenosi czytelnika do baśniowej krainy, Nangijali, w której po śmierci spotykają się Jonatan i Karol. Miejscem akcji jest Dolina Wiśni (Zagroda Jeźdźców, Zagroda Tulipanów, karczma „Złoty Kogut”), Dolina Dzikich Róż (zagroda Mateusza) oraz Karmaniaka, kraj należący do Tengila, gdzie udają się bracia Lwie Serce, aby uwolnić Orwara. Wydarzenia w Nangijali rozgrywają się w przeciągu kilku wiosennych tygodni. Czas tu jednak jest odliczany inaczej niż na Ziemi – kiedy na Ziemi mijają lata, w Nangijali upływa zaledwie kilka dni.

Fabuła powieści obejmuje ponadto wydarzenia wcześniejsze – odejście ojca Karola i Jonatana od rodziny, historię Katli, sięgającą miliona lat wstecz oraz najazd Tengila na Dolinę Dzikich Róż.Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Streszczenie „Braci Lwie Serce” w pigułce
2  Jonatan Lwie Serce - charakterystyka
3  Karol Lwie Serce - charakterystyka