Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Pan Bucket – ojciec Charliego, pracował w fabryce pasty do zębów, gdzie przy taśmie nakładał nakrętki na tubki. Zajecie to nie wystarczało, by utrzymać rodzinę, dlatego cierpiała ona biedę, a nieraz głód. Gdy fabryka spaliła się zajął się odśnieżaniem, co jednak przynosiło jeszcze mniejsze dochody.

Pani Bucket - mama Charliego. Dba o dom i wszystkich jego mieszkańców. Bardzo kocha swojego synka i pragnie, by był szczęśliwy.

Joe i Josephine – dziadkowie Charliego ze strony ojca. Byli bardzo starzy, Joe miał ponad dziewięćdziesiąt sześć lat. Był wątły i słaby i podczas dnia niewiele się odzywał. Dzidkowie kochali swego wnuka i opowiadali mu codziennie ciekawe historie. Byli pomarszczeni jak suszone śliwki, a ich kości przypominały szkielety. Całymi dniami leżeli w łóżku i drzemali. Ożywiali się, gdy odwiedzał ich Charlie. Dziadek Joe nie zawahał się, by poświęcić ukrytą srebrną monetę i wydać ją na batonik, który mógłby zawierać Złoty Talon. Gdy Charlie znalazł wymarzony kupon to właśnie dziadek Joe udał się z nim do fabryki czekolady, za przyzwoleniem państwa Bucketów. Jako jedyny podczas wyprawy powstrzymywał się od złych komentarzy wobec gospodarza. Cieszy się z wygranej Charliego.

George i Georgina – dziadkowie Charliego ze strony matki. Ich największym szczęściem był wnuk. Z braku zajęć cały dzień drzemali, dzieląc łóżko z Joe i Josephine. Byli pomarszczeni jak śliwki, a ich kości wyglądały jak szkielety.

Państwo Gloop – rodzice Augustulusa. Pani Gloop uważała, że jeśli jej syn ma apetyt powinien jeść tyle, na ile ma ochotę. Gdy jej syn utknął w rurze panikowała, żądała wezwania straży. Pan Gloop początkowo nie chciał zniszczyć w czekoladowej rzece drogiego garnituru, gdy zdecydował się pomóc chłopcu, było już za późno. Rodzice Augustulusa byli egoistami, nie potrafili okiełznać chorobliwego apetytu syna.

Państwo Beauregarde – rodzice Violet. Nie potrafili wychować córki, ponieważ wciąż pyskowała i robiła to, na co miała ochotę. Nie ustrzegli jej przed spróbowaniem specjalnej gumy, a gdy zdali sobie sprawę, że będzie pierwszą osobą na świecie, która ją testuje zachęcali ją do żucia. Dopiero gdy Violet zaczęła zmieniać kolor na poważnie się wystraszyli.

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
  Dowiedz się więcej
1  Charlie i fabryka czekolady - streszczenie szczegółowe
2  Problematyka „Charliego i fabryki czekolady”
3  Mike Teavee – charakterystyka