Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl
Violet Beauregarde uwielbiała żuć gumę i czyniła to nieustannie, przerywając tylko na kilka minut podczas posiłku. Źle odnosiła się do mamy, która mówiła, że damie nie wypada ciągle poruszać szczękami, mówiła, by się „nie wtrącała”. Była dumna ze swego rekordu – kawałek gumy żuła przez trzy miesiące. Starą gumę zwykła przyklejać do przycisków w windzie co bulwersowało zwłaszcza „paniusie w drogich rękawiczkach”.

Violet była krnąbrną i nieposłuszną córką. Przyzwyczajona była do pyskowania, zawsze stawiała na swoim nawet wbrew woli rodziców. Podobnie stało się, gdy sięgnęła po żucio-gumowy posiłek. Nie reagowała na protesty pana Wonki, najpierw zmieniła kolor, a następnie cała wyglądała jak monstrualna jagoda. Umpa-Lumpy przeniosły ją do Hali Soczystej. Przy wyjściu z fabryki pozostał jej fioletowy kolor na twarzy.

Violet była krnąbrną i niesympatyczną dziewczynką. Myślała tylko o sobie i własnych potrzebach. Miała ograniczone horyzonty. Myślę, że trudno mi by było zaprzyjaźnić się z nią.Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Charlie i fabryka czekolady - streszczenie szczegółowe
2  Veruca Salt – charakterystyka
3  Opis fabryki czekolady Wonki