Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl
Veruca Salt to córka właściciela fabryki orzeszków, rozpieszczana przez swych rodziców. Jej ojciec, aby zdobyć talon wykupił wiele set tysięcy czekoladek, a ich odpakowywaniem zajęły się pracownice jego zakładu. Gdy kolejne dni nic nie przynosiły mała Veruca awanturowała się” „całymi godzinami leżała na podłodze, waląc w nią nóżkami i piąstkami”. Dziewczynka wywyższała się i uważała za lepszą od innych.

Także w fabryce okazała swą złość i przyzwyczajenie, że dostaje wszystko, czego zapragnie. Zażądała od ojca, by kupił jej jedną Umpa-Lumpę. Chciała ją mieć natychmiast. Veruce podczas zwiedzania fabryki często się obruszała i wyrażała swoje niezadowolenie. Przyzwyczajona, że dostaje zawsze to co chce nie mogła zrozumieć, czemu nie może mieć małej wiewiórki. Gdy weszła do hali orzechów zwierzątka stwierdziły, że jej głowa jest pusta i wrzuciły dziewczynkę do dołu na śmieci. Z fabryki wyszła wraz z rodzicami cała w śmieciach.

Panna Veruce była rozpieszczoną i egoistyczną dziewczynką. Myślała wyłącznie o sobie i o zaspokajaniu swych potrzeb. Nie zwracała uwagi na innych. Jeśli czegoś zapragnęła, musiała to mieć natychmiast, inaczej się złościła. Wiewiórki udowodniły, że w środku jest pusta. Myślę, że pobyt w fabryce i przygoda z wiewiórkami nauczyły ją czegoś.Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Streszczenie Charliego i fabryki czekolady w pigułce
2  Plan wydarzeń „Charliego i fabryki czekolady”
3  Umpa-Lumpy - opis i charakterystyka