Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Od momentu ucieczki z domu Tarrou chciał za wszelką cenę walczyć ze śmiercią. Walczył w różnych konfliktach europejskich, wdał się w politykę, był jednak przeciwny zabijaniu i wszelkiej przemocy. Tarrou jest zdania, że cały świat jest zadżumiony, że ludzi
ogarnął szał mordowania i nie mogą postępować inaczej.
Uważał, że
każdy człowiek nosi w sobie dżumę
i trzeba być bardzo ostrożnym, żeby nikogo „nie zarazić”.

Tarrou cały czas próbuje osiągnąć świętość i szuka świętych na ziemi. Zastanawia się razem z doktorem Rieux, czy możliwa jest świętość bez Boga – skoro oni obaj w niego nie wierzą.

Tarrou był człowiekiem, który otwarcie walczył z dżumą przez całe życie – i poniósł w tej walce klęskę. Jego walka polegała na dążeniu do specyficznie pojmowanej świętości – czyli do doskonałości moralnej.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Dżuma - streszczenie
2  Egzystencjalizm w Dżumie
3  cytatyKomentarze: Jean Tarrou - charakterystyka

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2019-01-16 20:55:54

elegancka stroa duzo informacji i w ogóle nieżle wam wyszło to wszystko! pozdro


2019-01-09 21:57:53

Dobra praca ale również nie zgadzam się ze stwierdzeniem, iż Tarrou bez podłoża ideologicznego, wręcz przeciwnie. Tarrou reprezentuję postawę "poświęcenia dla idei"


2019-01-03 22:45:38

Jak najwięcej takich opracowań. Świetna praca


2019-01-01 22:59:35

"Mimo że jest w mieście właściwie kimś obcym, chce bezinteresownie pomóc mieszkańcom, bez zbędnego patosu czy podłoża ideologicznego."- moim zdaniem mamy tu docznienie z dosyć wyraźnym podłożem ideologicznym. Tarrou utożsamia dżumę ze złem panoszącym się na świecie. Dla niego walka z dżumą to walka i ludzką nieprawościa, kłamstwem, skłonnością do zabijania.


2018-12-31 19:09:19

Świetna praca! Dokładna, wnikliwa, uporządkowana, napisana zupełnie zrozumiałym językiem, bogata w cytaty. Najlepsza, z jaką do tej pory spotkałam się w necie. Już wiem gdzie szukać pomocy przy analizowaniu kolejnych lektur:-)
Streszczenia książek
Tagi: