Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Dick Sowerby jest młodszym bratem Marthy i najbliższym przyjacielem Mary Lennox. Mieszka wraz z matką i rodzeństwem w niewielkiej i skromnej chatce na skraju wrzosowiska. Ma dwanaście lat i wzbudza sympatię ludzi swoją zabawną i miłą powierzchownością. Ma rude włosy, zadarty nosek, zarumienione policzki i okrągłe, bardzo niebieskie oczy. Jest ubrany schludnie, choć skromnie, co świadczy o ubóstwie jego rodziny.

Dick jest chłopcem szczerym, wesołym, rezolutnym i lojalnym. Potrafi dochować powierzone sobie tajemnice. Jest pracowity i obowiązkowy. Chętnie pomaga Mary w ogrodzie, choć musi wstawać wcześnie rano i ma długą drogę do przebycia. Nie zaniedbuje również swoich domowych obowiązków i zajmuje się ogródkiem warzywnym swojej matki. W okolicy wszyscy go znają i lubią, gdyż z łatwością zjednuje sobie sympatię innych. Jest wrażliwy na otaczającą przyrodę, dba o rośliny i zwierzęta. Przygarnia porzucone zwierzęta i opiekuje się nimi. Zamiłowanie dla świata przyrody sprawia, że doskonale zna zwyczaje zwierząt, nazwy roślin i sposób ich pielęgnacji. Każdemu okazuje swoją troskliwość i dobroduszność. Mary i Colin wierzą, że Dick potrafi rozmawiać ze zwierzętami i podziwiają go. Chłopiec szanuje dorosłych i szczerą miłością darzy swoją matkę, której może zwierzyć się ze wszystkiego. Jest wyrozumiały i cierpliwy, zawsze kierując się dobrem ludzi.

Dick Sowerby jest postacią pozytywną i wzbudzającą sympatię czytelnika. Na szczególne uznanie zasługuje dzięki swojemu podejściu do świata – jest wnikliwym obserwatorem i szanuje wszystkie żywe istoty.


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Tajemniczy ogród streszczenie szczegółowe
2  Uniwersalizm i problematyka Tajemniczego ogrodu
3  cytatyKomentarze: Dick Sowerby - charakterystyka

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-12-18 17:38:05

Bardzo szczegółowo opisane postacie w 100% przydatne dziękuje bardzo za pomoc


2018-11-23 21:58:27

heh przydało sie i bardzoooooo wam dzienkuje a gdymy to nie bylo [potrzbne tobym nie wchodziła i powiem to polecam ta strone a wam dziękuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P hoc byloby mnieć żle to wam muwie że tak nie bedze! a gdybybyło możecie liczyć na internet bo zostałam 5- za opowiadanie i bardzo mi to pomogło i wam też pomoże zapewniam was!!!!ale niemartwcie sie ze dostaniecie 1 tylko wierzcie w swoje emocje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


2018-11-23 15:17:19

bardzo pomocne no jak na 100%to daje 100 heh a jak na 1000$to daje 1000% a jakoś mi sie nichce wierzyć że w taki skromny czas wszystko wykorzystałam do opowiadania:)
Streszczenia książek
Tagi: