Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Następnie wyruszyli na dalsze zwiedzanie, docierając do ulicy Dręczycieli. Oczom chłopca ukazał się niezwykły widok. Po obu stronach ulicy, na kamiennych postumentach, stali chłopcy i każdy z nich kolejno głośno wyliczał krzywdy, jakie wyrządził swojemu psu. Reks wyjaśnił, że każdy chłopiec, który dręczy swego psa, podczas snu przedostaje się do psiego raju, a po przebudzeniu sądzi, że wszystko mu się przyśniło, lecz nigdy więcej nie dokucza zwierzętom.

Potem udali się na ulicę Robaczków Świętojańskich, gdzie mieścił się wspaniały plac zabaw i Adaś przyłączył się do zabawy z innymi psami. Na ulicy Biszkoptowej nasycili się pysznymi biszkoptami maczanymi w miodzie, po czym wrócili do domu Reksa. W ciągu kolejnych dni Adaś zwiedził wiele ciekawych miejsc: psi cyrk, psie kino, ulicę Baniek Mydlanych, Zaułek Dowcipny, ulicę Konfiturową, Teatr Trzech Pudlów oraz zakład fryzjerski na ulicy Syropowej. Czuł się bardzo dobrze w psim raju, lecz coraz bardziej tęsknił za Akademią i kolegami. Z przerażeniem myślał, że już nigdy nie wróci na ziemię.

Pewnego dnia, kiedy leżał w ogródku przed domem Reksa, usłyszał znajome krakanie i ujrzał Mateusza, który przysiadł na gałęzi, trzymając w dziobie list od pana Kleksa. Pan Kleks wyjaśniał w nim, w jaki sposób Adaś ma pokierować swoim lotem, aby wrócić do szkoły. Chłopiec pożegnał się z psami, grzecznie dziękując im za gościnę i opuścił psi raj. Po kilku godzinach dotarł do Akademii, radośnie witany przez kolegów i pana Kleksa.

strona:   - 1 -  - 2 - 


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Streszczenie „Akademii pana Kleksa” w pigułce (z video)
2  Adaś Niezgódka - charakterystyka
3  Recenzja „Akademii Pana Kleksa”Streszczenia książek
Tagi: