Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Pan Bóbr - jest przyjacielem Tumnusa i pomaga dzieciom w odnalezieniu zaginionego fauna. Mieszka w niewielkiej chatce nieopodal tamy. Opowiada rodzeństwu o przepowiedni i prowadzi do Kamiennego Stołu, gdzie mają się spotkać z Aslanem.
Pani Bóbr - uprzejma i dobroduszna żona pana Bobra. Ma silne instynkty macierzyńskie, potrafi dobrze gotować.

Profesor Kirke – starszy, nieco ekscentryczny naukowiec mieszkający w wielkiej rezydencji na wsi. Przygarnia rodzeństwo Pevensie, by uniknęli koszmaru nalotów bombowych w Londynie. Jest mądry i ma otwarty umysł, przekonuje Piotra i Zuzannę, że Narnia może istnieć.
Maugrim – wilk, przywódca Tajnej Policji i wierny sługa Białej Czarownicy. Prowadzi do niej Edmunda, organizuje wyprawę w celu pochwycenia dzieci. Ginie z rąk Piotra, gdy usiłuje schwytać Zuzannę.
Karzeł - jest wiernym sługą i prawą ręką Białej Czarownicy, wykonuje jej wszystkie polecenia, między innymi powozi saniami. Ma wykonać wyrok na Edmunda.

Święty Mikołaj - znany także jako Ojciec Świąt, pojawia się w Narnii epizodycznei, zapowiada, że złe moce Białej Czarownicy przestają działać i mogą nadejść Święta Bożego narodzenia. Ofiarowuje dzieciom artefakty, dzięki którym udaje im się w niedalekiej przeszłości przeżyć.
Władca-Zza-Morza - nie spotykamy się z nim bezpośrednio, to ojciec Aslana i wszechmocny Bóg Narnii.

strona:   - 1 -  - 2 - 


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
  Dowiedz się więcej
1  Lew czarownica i stara szafa – streszczenie szczegółowe
2  Clive Staples Lewis – biografia
3  Ideologia chrześcijańska w powieści „Lew, czarownica i stara szafa”