Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Charles Oldfield – lekarz z prowincji, z Market Loughbrough, w Berkshire. Czterdziestoletni mężczyzna o jasnych, lekko posiwiałych włosach i niebieskich oczach. Przez piętnaście lat był żonaty ze starszą o piętnaście lat kobietą. Nie darzył jej prawdziwym uczuciem. Po jej śmierci mieszkańcy plotkowali, obwiniając go o śmierć. Przyznał się do uczucia, jakie żywił do swojej pielęgniarki panny Moncreffe. Dzięki Herkulesowi plotki przestały być podstawne. Doktor mógł śmiało połączyć się z ukochaną pielęgniarką.

Ted Williamson – młody mechanik z prowincji, zakochał się w pokojówce pewnej rosyjskiej tancerki, Poirot odkrył, że tak naprawdę czas spędził z samą artystką.
Katrina Samoushenka – niezwykle zdolna tancerka, podawała się za potomkinię rosyjskiego księcia, a naprawdę była córką kierowcy ciężarówki z Kaliningradu. Udawała własną służącą Nitę i romansowała z angielskim mechanikiem. Zachorowała na suchoty i trafiła do sanatorium do Szwajcarii. Była gotowa na śmierć. Nadzieję na normalne, choć przyziemne życie dał jej Poirot.

Nie uwierzysz, ile czasu marnujesz na naukę.

Zobacz jak odzyskać stracone godziny
Wchodzę >>>>>>>>
Nie uwierzysz, ile czasu marnujesz na naukę.


Zobacz jak odzyskać stracone godziny

Wchodzę >>>>>>>>

Marrascaud – poszukiwany w głośnej sprawie morderca Salleya, podejrzewany o wiele innych zbrodni. W położonym wysoko w górach hotelu umówił się z doktorem Lutzem, by dzięki operacji plastycznej zmienić tożsamość. Pojmał, a następnie zabił inspektora szwajcarskiej policji, sam zaś podszył się pod kelnera Gustava. Jego plan nie powiódł się dzięki przebiegłości Poirota.
Schwartz – Amerykanin, który po raz pierwszy odwiedził Europę. Stwierdził, że Paryż jest przereklamowany, jednak zachwyciły go szwajcarskie krajobrazy. Pragnął znaleźć się wysoko w górach, gdzie ciśnienie nie pozwala usmażyć jajka. Jak każdy przedstawiciel swego narodu był dobroduszny, naiwny i bardzo towarzyski. Pragnął nawiązać z każdym kontakt. Dzięki temu, że posiadał broń uratował Poirotowi życie, czym przyczynił się do schwytania wielokrotnego mordercy Marrascauda.
Edward Ferrier – premier brytyjskiego rządu, zięć poprzedniego premiera, powszechnie szanowanego Johna Hammeta, który przez lata dopuszczał się wielu malwersacji. Miał w oczach Poirota opinię przyzwoitego człowieka. Nie był świetnym, błyskotliwym oratorem, pozbawiony był głębokiej wiedzy, jednak ludzie go szanowali. Wychowany był w dobrej angielskiej tradycji. Sprawował rządy zgodnie z duchem i zasadami poprzednika. Miał ciemną cerę i niski miły głos.


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 -  - 5 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Byk kreteński - streszczenie, plan wydarzeń
2  Dwanaście prac Herkulesa - geneza
3  Dwanaście prac Herkulesa - nawiązanie do mitologiiStreszczenia książek
Tagi: