Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Pani Rice - kobieta z charakterem. Wysoka, o głębokim głosie i surowa w obejściu, miała poczucie humoru i w jej towarzystwie miło płynął czas. Widać było, że całe jej życie obraca się wokół córki. Tak naprawdę była oszustką, która dzięki głębokiemu głosowi mogła przebrać się za mężczyznę.
Elsie Clayton - ładna w nieco staromodnym stylu, skromna, łagodna i raczej nieśmiała. Była wraz z panią Rice łzawą oszustką i świetną aktorką.

Georg Forbisher – pułkownik, wieloletni przyjaciel admirała Chendlera, ojciec chrzestny jego syna. Miał romans z jego żoną, z którego zrodził się Hugh. Był stałym gościem w domu admirała. Zasuszony, twardy człowiek o rudych, siwiejących na skroniach włosach. Niespokojny, popędliwy i kostyczny, przypominający teriera, był jednocześnie właścicielem pary niebywale sprytnych oczu. Miał zwyczaj opuszczać brwi nisko nad oczy i wyrzucać do przodu głowę, podczas gdy bystre oczka świdrowały człowieka badawczo.

Diana Maberly – kobieta mająca bladą twarz o ostro zarysowanym podbródku, oczy raczej szare niż niebieskie i włosy w jakże rzadko spotykanym połyskliwym odcieniu czerni - hiacyntowe loki mieszkanki starożytnej Grecji. Nosiła dobrze skrojoną, choć nieźle znoszoną tweedową garsonkę, podniszczoną torebkę i nieświadomą arogancję. Była ziemianką. Od roku zaręczone była z Hughiem Chandlerem, jednak ten zerwał zaręczyny twierdząc, że jest chory psychicznie. Była dzielną dziewczyną, która łatwo się nie poddawała.
Hugh Chandler – syn admirała Chandlera, a tak naprawdę pułkownika Forbishera. Jego przybrany ojciec wiedząc o prawdziwym rodzicielu syna pragnął zemsty. Udało mu się go przekonać, że popada w obłęd, podobnie jak jego przodkowie. Był jedynakiem, służył w marynarce jak jego przodkowie. Porzucił armię na wyraźną sugestię ojca. Był wysokim, potężnie zbudowanym człowiekiem o szerokich barach, ogorzałej twarzy okolonej bujnymi włosami. Biła od niego atmosfera siły i męskości. Jego matka utonęła, gdy miał dziesięć lat.
Admirał Chandler – siwowłosy, na pozór starszy niż w rzeczywistości mężczyzna. Pochodził z rodziny, w której kolejne pokolenia mężczyzn służyły w marynarce. Jednak członkowie rodziny nieraz popadali w obłęd. Spotkało to także admirała. Powodowany chęcią zemsty utopił żonę, a następnie zamierzał zabić przybranego syna – Hugha.

strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 -  - 5 - 


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij
  Dowiedz się więcej
1  Hydra lernejska - streszczenie
2  Dwanaście prac Herkulesa - czas i miejsce wydarzeń
3  Dwanaście prac Herkulesa - nawiązanie do mitologii