Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
„Jest tylko jedna zasada: nie krępować się i robić to, na co ma się ochotę. Każdy ma prawo do własnego szczęścia.” (Stomil)

„Bunt to opoka, na której postęp buduje kościół swój. Im większy obszar buntu, tym rozleglejsza jest ta budowla.” (Stomil)

„Historia świata jest historią brutalnego ucisku kobiet, dzieci i artystów przez mężczyzn.” (Artur)

„Rzeczywistość przeżre każdą formę (…).” (Stomil)

„(…) Forma nie zbawi świata.” (Artur)

„Zdawało mi się, że to międzyludzkie rządzi nami i za to ludzkie mści się, zabijając nas. Ale widzę, że to tylko Edek.” (Stomil)


Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


dla: Kulturalna Polska klp.pl

  Dowiedz się więcej
1  Tango - streszczenie
2  Mit wolności w Tangu
3  Tango a WeseleKomentarze: Tango - cytaty

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2019-01-22 18:21:29

Nie ma tu wg mnie najważniejszego cytatu z całej książki: "Jeżeli nie ma nic, to co można stworzyc z niczego? Tylko władza da się stworzyc z niczego, tylko władza jest chocby niczego nie było"


2019-01-22 18:19:27

Mi osobiście książka się bardzo podobała. Dużo w niej humoru, zabawnych sytuacji. Nie wiem dlaczego, ale skojarzyła mi się w książkami Katarzyny Grocholi:)


2019-01-20 21:57:38

troszke malo tych cytatow,ale za to bardzo trafne.Pozdrawiam


2019-01-16 14:11:00

To bardzo przykre, że niektórzy nie rozumieją sensu i potęgi absurdu. Absurdu, który w trudnych chwilach ( także naszego kraju ) był jedyną formą odskoczni od niezrozumiałej rzeczywistości, który wyśmiewał wszystko, co straszne, by choć przez chwilę poczuć się ponad strachem. A Tango to klasyka absurdu polskiego !


2019-01-10 16:36:09

książka troche taka sobie bo przecież własna rodzina żeni sie ze sobą chyba z nimi musiało byc coś nie tak.szkoda że nikt nie pisze bardziej zrozumiałych i ciekawych tych ksiązek to może by ktoś je w konću czytał i nie bylo by z nimi problemu a takto nikt ich nie rozumie i mamy przeznie przerombane i to ma być życie jeśli tak to ja sie w takie rzeczy nie bawie
Streszczenia książek
Tagi: