Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl
Makbet zabił króla Duncana w sztuce Williama Szekspira z kilku powodów. Oto najważniejsze z nich:

1 Ambicja: Makbet był bardzo ambitnym człowiekiem, który pragnął władzy. Zabójstwo króla Duncana otwierało mu drogę do zdobycia tronu i realizacji swoich aspiracji.

2.Proroctwo: Na początku sztuki, trzy czarownice przepowiedziały Makbetowi, że zostanie królem. To proroctwo zasiało w nim myśl o możliwości zdobycia władzy i skłoniło go do podjęcia działań w celu jego spełnienia.

3. Namowa Lady Makbet: Lady Makbet była żądna władzy i uznania, podobnie jak jej mąż. Kiedy dowiedziała się o proroctwie, zdecydowanie poparła pomysł zamachu na Duncana, aby przyspieszyć zdobycie tronu. Lady Makbet wykorzystała przy tym słabości swojego męża, kwestionując jego męskość i odwagę.

4. Strach i niepewność: Makbet obawiał się, że nie zostanie królem, jeśli nie podjęte zostaną radykalne kroki. Jego lęk przed utratą możliwości zdobycia władzy prowadził go do zbrodni.

Skomplikowane emocje, ambicje i wpływy zewnętrzne sprawiły, że Makbet zdecydował się zabić króla Duncana. Ta zbrodnia rozpoczęła tragiczny łańcuch wydarzeń, który doprowadził do jego upadku i śmierci, co jest głównym tematem sztuki Szekspira.Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij

  Dowiedz się więcej
1  Makbet - streszczenie krótkie i szczegółowe (z video)
2  Problem zła w „Makbecie”
3  „Makbet” jako dramat o władzy