Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl
Makbet stał się zbrodniarzem z kilku powodów, które wynikają z różnych aspektów jego charakteru, sytuacji i wpływu innych postaci w sztuce. Oto kilka kluczowych czynników, które przyczyniły się do jego przemiany w zbrodniarza:

1. Ambicja: Makbet był wyjątkowo ambitny, a pragnienie władzy i zaszczytów było dla niego bardzo silną motywacją. Po spotkaniu z trzema wiedźmami, które przepowiedziały mu, że zostanie królem, żądza władzy stała się silniejsza, niż rozsądek.

2. Wpływ Lady Makbet: Żona Makbeta, Lady Makbet, była również bardzo ambitna i pragnęła władzy. Początkowo to ona nakłaniała Makbeta do zamordowania króla Duncana, manipulując nim i wykorzystując jego słabości.

3. Wiara w czary, wróżby i proroctwa były powszechne w czasach, w których dzieje się akcja sztuki. Makbet daje się ponieść przesądowi, biorąc przepowiednie wiedźm jako nieuniknioną prawdę.

Wszystkie te czynniki razem doprowadziły do przemiany Makbeta z szanowanego wodza wojskowego w mordercę, gotowego zabić nawet swoich przyjaciół i niewinnych ludzi, aby zaspokoić swoje ambicje i utrzymać władzę.Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Makbet - streszczenie krótkie i szczegółowe (z video)
2  Zagadnienia filozoficzne „Makbeta” - problem ludzkiego losu
3  Problematyka psychologiczna „Makbeta”