Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl
Pewnego dnia chłopcy postanowili nocować w stogu siana. Choć mama Lisy uważała, że małe dziewczynki nie powinny nocować w stogu, w końcu pozwoliła im także na nocną zabawę.

Po zrobieniu kanapek i zabraniu koców, wszyscy wyszli z domu o godzinie ósmej wieczorem. Chłopcy mieli spać w stogu Zagrody Środkowej, a dziewczynki w stogu Zagrody Północnej. Olle zabrał również Svippa.

Gdy już dziewczynki miały udać się w stronę swojej „sypialni”, Lasse krzyknął:
„- Śpijcie dobrze! Jeśli będziecie mogły! W zeszłym roku znaleziono żmiję w sianie w Zagrodzie Północnej. Ciekaw jestem, czy i w tym roku jest tam jakaś żmija?
A Bossę powiedział:
- Może tak, a może nie! Lecz na pewno jest tam cała masa myszy polnych! Brrrr... jakie to wstrętne!”.


Choć na dworze było jasno, w stogu było niemal zupełnie ciemno. Dziewczynki położyły się na sianie, które pięknie pachniało, ale także kuło. Rozmowom nie było końca. Nie chciało im się wcale spać, tylko jeść. Nagle usłyszały wycie:
„Straszne, przeraźliwe wycie! Jak gdyby tysiąc duchów zawyło naraz. Cud, że nie umarłyśmy! Nie, nie umarłyśmy, tylko zaczęłyśmy wrzeszczeć. Ach, jakże Lasse, Bossę i Olle się śmiali! Bo to oni oczywiście tak wyli i siano szeleściło wtedy, kiedy czołgali się do nas”.

W końcu chłopcy poszli z powrotem na swój stóg. Dziewczynki zamierzały się odegrać, ale w końcu zasnęły. Obudziło je pianie koguta w Zagrodzie Północnej i chłód. Gdy już wyszły ze stogu, spotkały wracających chłopców. W domu okazało się, że wszyscy jeszcze śpią, była dopiero 4:30.Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Dzieci z Bullerbyn - streszczenie
2  Lasse Erikson - charakterystyka
3  Ucieczka Lisy i Anny z Bullerbyn