Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl
Olle to jeden z bohaterów powieści „Dzieci z Bullerbyn”. Przyjaźni się przede wszystkim z chłopcami, braćmi Lasse i Bosse, a w przyszłości ma poślubić ich siostrę – Lisę.

Na początku książki chłopiec ma osiem lat i jest jedynakiem. Bardzo chciałby mieć rodzeństwo, brak siostry czy brata rekompensuje mu kontakt z przyjaciółmi. Bohater jest bardzo uczuciowy, ma dobre serce. Gdy wraz innymi przygarniają od staruszki Kristin koty (swojego nazywa Malkolm), jako jedyny z chłopców opiekuje się zwierzakiem z taką samą intensywnością. Miłość do zwierząt udowadnia, gdy oswaja, a potem „odbija” do dawnego pana bitego i głodzonego psa Svippa.

Olle jest grzeczny i spokojny. Jako jedyny ze wszystkich chłopców w Bullerbyn lubi bawić się z dziewczynkami, za co często obrywa do Lassego i Bossego.

W końcu jego prośby zostają wysłuchane i mama rodzi jego małą siostrzyczkę Kerstin. Pojawienie się dziewczynki wywraca świat Olle do góry nogami: mała staje się oczkiem w jego głowie, jest w niej wręcz zakochany. Gdy dziewczynki wyjawiają mu plan na przyszłość (ma ożenić się z Lisą), mówi, że chce mieszkać z Kerstin w Zagrodzie Południowej i jeżeli ma się ożenić, to owszem, może z Lisą, ale nie obiecuje tego.Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Dzieci z Bullerbyn - streszczenie
2  Britta Andersson – charakterystyka
3  Historia zęba Ollego